SuperKreditai.lt

kreditai

Kreditai ir kreditoriai: didelis pasirinkimas

Kuomet atsiranda poreikis pasiskolinti pinigų, pirma mintis dažnam būna – kreditai. Greitieji kreditai labai populiarūs ir internete tiesiog knibždėte knibžda šios paslaugos pasiūlymų. Reklamos kviečia skolintis čia ir dabar, bet jų įvairovė tikrai gali tapti problema: tai kokį kreditą ir kokią jį suteiksiančią bendrovę rinktis? Nepasimesti šios paslaugos pasiūloje padeda specialistų patarimai ir kreditorių palyginimai.

Vienas pagrindinių patarimų yra rinktis legaliai kreditus teikiančią bendrovę. Tokios bendrovės turi leidimus užsiimti šia veikla, vadinasi, jos atitinka įstatymų keliamus reikalavimus. Atsakingo skolinimo politika įvedė nemažai saugiklių, skirtų apsaugoti vartotoją. Licencijuoti kreditoriai šiuos saugiklius taiko: pateikia išsamią informaciją apie palūkanų dydžius, nekeičia palūkanų pasirašius sutartį, suteikia galimybę per numatytą laikotarpį sutarties atsisakyti. Be to, vartotojui daug lengviau apginti savo teises, kuomet jis naudojasi legaliomis paslaugomis.

Net ir tarp legalių kreditorių yra didžiulis pasirinkimas. Žvelgiant į skolinimo istoriją, matome, kad greitųjų kreditų teikimo bendrovės ėmė atsirasti maždaug prieš 15 – 10 metų. Jų reklamos pirmiausia užtvindė televizorius, žurnalus. Iš pradžių žmonės nepatikliai žiūrėjo, paskui pradėjo skolintis ir pamatė, kad viskas gerai. Gal ir sunku pasakyti, kodėl vieni išlieka skolintojai, kiti iškrenta. Reikėtų manyti, kad tai yra kaip ir visose rinkose. Tačiau verta atkreipti dėmesį į ilgiausiai veikiančias įmones. Rinka keičiasi, konkurencija yra didelė, todėl norint joje išlikti ir sėkmingai dirbti, reikia sugebėti nuolat atsinaujinti, daryti tokius dalykus, kad viskas būtų kuo geriau. Vadinasi, ilgiausiai veikiančios bendrovės yra geriausiai savo kredito paslaugą klientams pritaikę kreditoriai.

Toliau palyginkite skirtingų bendrovių pasiūlymus. Vienas iš skirtumų, kuris skiria daugybę kredito teikėjų, tai skolinamos sumos. Vieni skolina tik labai mažas sumas, kurias grąžinti paprastai reikia greičiau, tačiau kredito kaina būna mažesnė. Kiti skolina ir labai dideles sumas, kaip bankai, iki kelių dešimčių tūkstančių eurų. Todėl verta atsižvelgti, kokie pasiūlymai Jums konkrečiai yra tikslingi. Būtinai peržvelkite ir skirtingų bendrovių skolinimo sąlygas. Kaip minėjome, visi skolintojai privalo vadovautis įstatymais ir reglamentais, tačiau kitus dalykus gali patys rinktis. Pavyzdžiui, mažieji kreditai dažniau suteikiami be jokio užstato. Didesnių sumų kreditai gali reikalauti užstato. Vieni kreditoriai turi numatę galimybę pratęsti kredito grąžinimo laikotarpį, kiti – ne. Be abejonės skiriasi ir palūkanos už kreditus. Čia patogiausia naudotis internete esančiomis skaičiuoklėmis, kurios palygina, kiek gali kainuoti toks pat kreditas skirtingose bendrovėse.

Taigi, po truputį lygindami skirtingas bendroves ir pasiūlymus, atsirinksite Jums tinkamiausius variantus. Jei radote kelis labai panašius, pasidomėkite, gal kuris nors kreditorius kaip tik skelbia akciją, nuolaidas. Tai tikrai padės apsispręsti.