SuperKreditai.lt

kreditai

Kreditai ir jų rūšys

Dabar, kai kalbama apie kreditus, dauguma žmonių iškart galvoja apie greituosius kreditus internetu. Vis dėl to, paskolų rinka yra didelė ir yra labai įvairių būdų pasiskolinti pinigų. Kreditoriai yra paruošę skirtingus pasiūlymus tam, kad atitiktų savo klientų individualius poreikius. Kreditai skiriasi savo paskirtimi, dydžiu, grąžinimo laikotarpiu, išdavimo sąlygomis, todėl visada verta pasidomėti skirtingomis jų rūšimis tam, kad rastumėte tinkamiausią variantą.

Specialios paskirties kreditai

Dažniausiai kelis šimtus tūkstančių eurų siekiančiais kreditais užsiima bankai. Viena populiariausių rūšių – kreditai būstui įsigyti. Pavyzdžiui, jeigu norite įsigyti būstą už 200 000 eurų, tuomet reikėtų imti būsto paskolą. Tai gana ilgas procesas, nes bankas turi įvertinti Jūsų galimybes, potencialą, perkamą būstą, riziką. Tokių kreditų grąžinimo laikotarpiai taip pat yra ilgi, apima kelis dešimtmečius. Šiek tiek trumpesniems laikotarpiams išduodami ir kreditai verslui. Jų išdavimo specifika yra kitokia. Bankas vertina verslo planą, galimybes, investicijų riziką. Tačiau sumos taip pat gana didelės. Kreditai, pritaikyti tam tikroms asmenų grupėms, dažniausiai yra teikiami ar remiami valstybės. Pavyzdžiui, studentai, kuriems tenka mokėti už mokslą, gali pasinaudoti jiems palankiausia paskolų forma – valstybės teikiama studijų paskola. Jos palūkanos mažiausios, mokėjimas atidedamas iki to laiko, kol bus baigtos studijos. Panašios formos kreditų būna ūkininkams, paveldo saugotojams ir kitoms grupėms. Taigi, tikrai tam tikrose situacijose verta pasidomėti valstybės remiamomis sritimis.

Populiarieji greitieji kreditai

Įvairaus dydžio greitųjų kreditų populiarumą lemia prieinamumas, lankstumas ir paprastumas. Jie prieinami pilnamečiams asmenims, turintiems pastovias pajamas ir gerą kreditingumo istoriją. Pasiskolinti galima internetu, pinigus gauti greičiau nei per valandą (kreditų bendrovės darbo metu). Toks skolinimosi būdas iš esmės susidubliavo su anksčiau vadintais vartojimo kreditais. Nes tai nedidelės sumos, skolinamos nereikalaujant griežtai apibrėžti pinigų panaudojimo tikslo. Tai reiškia, kad pinigai gali būti skirti bet kam. Šie kreditai būna skirtingi pagal grąžinimo laikotarpį ir pobūdį: vienus reikia grąžinti iškart visą sumą, kitus – dalimis. Vieni kreditoriai teikia kreditus su užstatu, kiti – be jo. Būna ir išskirtinių pasiūlymų, kai pirmas kreditas suteikiamas be palūkanų arba jo grąžinimas atidedamas keliems mėnesiams.

Taigi, kaip matote, Lietuvoje yra tikrai įvairių galimybių pasiskolinti pinigų. Išlieka pagrindinis bendras bruožas: bet koks kreditas yra rimtas finansinis įsipareigojimas, kurį bet kokiu atveju reikės įvykdyti. Todėl skolintis reikia labai atsakingai.