SuperKreditai.lt

kreditai internetu

Kreditai internetu ir asmens duomenų saugumas

Šiais laikais pinigų galima gauti vos tik panorėjus – svajonė pasiekiama keliais kompiuterio pelės mygtuko spustelėjimais. Tai galėtų būti viliojantis teiginys iš greitųjų paskolų bendrovės reklamos,  pristatančios kreditus internetu. Tačiau apie šią paslaugą žmonės galvoja skirtingai: vieni džiaugiasi, jog minėta paslauga leidžia patogiai valdyti finansus, kita dalis baiminasi dėl neva sudarytų palankių galimybių pasidarbuoti sukčiams. Ir iš tikrųjų, vieniems žmonėms kreditai labai padeda, o kitiems tai tampa naujais finansiniais sunkumais. Viskas priklauso nuo atsakingo skolinimosi.

Kreditai internetu yra maksimaliai klientų patogumui pritaikyta paslauga. Pirmiausia, tai yra greita ir paprasta: nereikia taikytis prie kredito bendrovės filialų darbo laiko (kreditai internetu gali būti išduodami savaitgaliais, šventinėmis dienomis ar naktį); nereikia rūpintis, kaip pasiekti artimiausią filialą. Tai, kad galima net neišeinant iš namų, vos prisėdus prie kompiuterio, pasiskolinti pinigų – labai patogu. Kreditus internetu žmonės mėgsta ir todėl, kad išvengiama nemalonios situacijos, kai tenka tiesiogiai pripažinti apie savo nepriteklių ir prašyti finansinės paramos. Teikiant kredito paraišką internetu, kontakto akis į akį išvengiama. Tiesiog užsakoma paslauga, už ją sumokama ir nereikia jaustis nejaukiai.

Tačiau kai kurie vartotojai mano, kad finansinės paslaugos neturi būti teikiamos nuotoliniu būdu. Pavyzdžiui, vyresnio amžiaus bei visiems atsargiems žmonėms, besibaiminantiems, jog jų vardu paskolą gali pasiimti sukčiai, kreditai internetu neatrodo tokie patrauklūs. Dėl saugumo suabejojama, nes niekas netikrina prašančiojo asmens išvaizdos atitikimo su dokumentu, kurio duomenys pateikiami. Tačiau greitųjų kredito bendrovės, siekdamos apsaugoti savo klientus, prieš pasirašant kredito sutartį, prašo pateikti tokius asmeninius duomenis: reikiamą informaciją iš asmens tapatybę patvirtinančio dokumento; paskolos suteikimo atveju pinigai pervedami tik į asmeninę sąskaitą to žmogaus, kurio vardu užpildyta paraiška; siekiant patvirtinti asmens tapatybę, reikia prisijungti prie internetinės bankininkystės paskyros ir pervesti simbolinę sumą į kredito bendrovės banko sąskaitą. Be abejo, tokie asmeniniai duomenys gali patekti ir pas kitą asmenį. Bet šiuo atveju kyla klausimas ne apie tai, ar kredito bendrovė užtikrina saugų kredito teikimą, o apie tai, kaip pats žmogus saugo savo konfidencialius duomenis. Savo asmens dokumento duomenis, elektroninės bankininkystės prisijungimo slaptažodžius, kodus bei kitą asmeninę informaciją reikia laikyti pašaliniams asmenims nepasiekiamoje vietoje. O greituosius kreditus teikiančios bendrovės užtikrina asmens duomenų apsaugą pagal asmens duomenų apsaugos įstatymą.

Kreditai internetu gali tapti problema tik tuomet, kai žmogus, pasinaudodamas paslaugos patogumu ir greičiu, neapgalvoja savo atsakomybės ir skolinasi pinigus neįvertinęs savo galimybių. Kad ir kaip būtų paprasta prisėsti prie kompiuterio ir greitai gauti kreditą, svarbu yra gerai apgalvoti ir susiplanuoti, kaip tą kreditą grąžinsite laiku ir be sunkumų.