SuperKreditai.lt

kreditai

Kreditai: ar viską apie juos žinome?

Kreditų pasiūlymų šiuolaikinėje rinkoje yra neįtikėtinai daug: nuo nedidelių momentinių kreditų iki paskolų būstui ar verslui. Kiekvienas kreditas skiriasi sumomis, reikalavimais ir grąžinimo sąlygomis. Tokia įvairovė yra naudinga ir paslaugos teikėjams, ir vartotojams. Kadangi turėdami daug alternatyvų žmonės gali išsirinkti jiems patraukliausius pasiūlymus, tai jie noriai naudojasi paslauga. O paslaugoms teikėjams svarbiausia ir yra patenkinti vartotojų poreikius ir pritraukti kuo daugiau klientų. Kreditai yra paslauga, kuri bene sparčiausiai buvo pritaikyta pagal informacinių technologijų populiarumą. Dabar skolintis internetu, tiesiog nepasitraukiant nuo kompiuterio, yra labai populiaru.

Kreditus teikiančios bendrovės stengiasi ir kitais būdais prisitaikyti prie vartotojų poreikių: galima skolintis nedideles sumas, rinktis grąžinimo laikotarpį. Taip pat dažniausiai yra suteikiama galimybė grąžinti kreditą anksčiau, nei numatyta sutartyje ir taip sutaupyti šiek tiek palūkanų. Daugelis vartotojų naudojasi tų bendrovių paslaugomis, kurios leidžia už papildomą mokestį pratęsti kredito grąžinimo terminus. Tai yra tarsi saugiklis, jeigu vartotojui iškyla sunkumų norint grąžinti pasiskolintus pinigus laiku.

Nuo tos akimirkos, kai greitieji kreditai pasirodė rinkoje, žmonės pradėjo aktyviai naudotis galimybe greitai ir nesudėtingai pasiskolinti pinigų. Vieniems tai tampa išsigelbėjimu užklupus finansinėms problemoms, kitiems – galimybe įsigyti stambesnius pirkinius, kuriems vis nepavyksta sutaupyti pinigų. Tačiau yra daug piliečių, kurie neigiamai žiūri į šiuos finansinius įsipareigojimus. Neigiama nuomonė dažniausiai grindžiama nesėkmingo skolinimosi istorijomis, kuomet žmonės nesugebėjo laiku grąžinti kreditų ir skolos ėmė sparčiai didėti.

Svarbiausia yra suprasti, kad kreditai yra rimtas finansinis įsipareigojimas, kurį bet kokiu atveju teks įvykdyti. Kiekvienas vartotojas pirmiausia yra pats atsakingas už savo sprendimus, taigi, prieš skolindamasis privalo kiekvieną kartą gerai apsvarstyti, ar tikrai tikslinga imti kreditą, ar sugebės vykdyti prisiimtus įsipareigojimus. Kreditus teikiančių bendrovių veiklą prižiūri ir reglamentuoja tam tikri įstatymai, tačiau atsakingo skolinimo politika negali apsaugoti kiekvieno vartotojo individualiai nuo neatsakingų sprendimų.

Didžiausia problema yra tai, kad žmonės galvodami apie kreditų privalumus, pamiršta įvertinti savo galimybes. Dažnai paskatinti reklamų, kuriose teigiama, kad kreditai lengvai išspręs visas problemas, vartotojai pamiršta, kad kreditai nėra papildomos pajamos. Tai yra skolinti pinigai, kuriuos reikės grąžinti numatytu laiku. Net norima pasiskolinti iš pažiūros nedidelę sumą pinigų, reikia būti užtikrintais, kad kai reikės tą sumą grąžinti, jūs pinigų turėsite. Deja, vartotojai labai dažnai ima nedidelius kreditus, teigdami, kad suma nedidelė ir kaip nors ją grąžins. Tas “kaip nors grąžinsiu” ir yra rodiklis, jog skolintis negalima.