SuperKreditai.lt

kreditai

Kiekvienas pats sprendžia, kam skolintis

Kam žmonės skolinasi pinigus? Teisingiausias atsakymas: bene viskam. Kiekvieno žmogaus problemos, prioritetai, požiūris į pinigus skiriasi, todėl kam vieni drąsiai skolinasi, kiti – net minties tokios neprisileidžia. Tačiau svarbiausia kiekvieną savo sprendimą gerai įvertinti. Net jeigu kreditai ir suteikiami geriausiomis sąlygomis, vis tiek reikia pagalvoti apie tai, kada juos verta skolintis, o kada šią alternatyvą palikti tikrai reikšmingoms progoms. Net jei labai knieti pasiskolinti pinigų, atsakykite sau: ar tai Jums atsipirks?

Norint įvertinti, kas bus naudinga, galima pasikonsultuoti su specialistais, pasitarti su artimaisiais, galų gale pasidomėti kitų žmonių patirtimi. Štai vienas pašnekovas teigia, jog yra kategoriškai nusiteikęs prieš kreditų ėmimą dėl kitų žmonių: „Nežinau, į ką aš kitiems panašus, bet labai dažnai pas mane ateina žmonės ir prašo, kad aš pasiimčiau kreditą dėl jų. Maždaug: jiems reikia, patys neturi, tai pas mane prašo, kad aš įsiskolinčiau. Čia vienas iš tų dalykų, kurių niekada nedaryčiau“. Tokiu principu tikrai verta pasinaudoti. Jei kyla mintis imti kreditą dęl kito žmogaus – atsisakykite jos. Nes pinigus atiduosite kitam žmogui, o finansinį įsipareigojimą prisiimsite sau. Kam rizikuoti?

Kita pašnekovė taip pat pasidalino savo nuomone, kam tikrai nesiskolintų: „Ne ne, tikrai savo asmeninėms šventėms nesiskolinčiau. Jas daryčiau tokias, kokias išgaliu padaryti“. Aistė sako, kad nors daugelio kreditų bendrovių pasiūlymai jai ir atrodo verti dėmesio, bet ji labiau skolintųsi bėdos atveju arba kažką pirkdama, o ne vestuvių ar gimtadienio šventei. „Manau, kad šventės daug geresnės yra tada, kai šventi iš savo turimų pinigų ir niekam į skolą neini. Kas iš to, kad tu pasimaivysi prieš žmones, prieš draugus, o pats minsi į skolą kaip į balą. Šventė praeis, o kreditus grąžinti reikės. Turėsi šventės nuotraukas ir galvosi: ar būtinai čia viską taip prabangiai reikėjo daryti… Pinigai pasiskolinti, išleisti, iššvaistyti, ir tu nieko neturi.“– sako ji. Žinoma, kai kurie sakytų, jog lieka prisiminimai, džiugesys dėl pavykusios šventės. To materialiai gal ir neįmanoma įvertinti, bet reikia suprasti, kad kartais, kredito, panaudoto šventei, grąžinimas, gali tuos prisiminimus šiek tiek nublankinti.

Taigi, kiek žmonių – tiek nuomonių. Kiekvieno finansinė situacija irgi skiriasi, bet finansinius įsipareigojimus reikia prisiimti atsargiai. Kreditai uždeda didelę atsakomybę, todėl su jais pravartu elgtis racionaliai.