SuperKreditai.lt

greitas kreditas

Greitas kreditas: kas naujo?

Kokia tema daug kam atrodo iki kaulų smegenų žinoma? Greitųjų kreditų paslauga. Apie juos prikalbėta, pridiskutuota, prireklamuota, kad atrodo, jog visi viską žinome – tol kol nenutariame patys pasinaudoti šia paslauga. O štai tada atsiranda daug klausimų.

Niekada negali būti tikras, ar nenukris kokia netikėta problema. Būna tokių atvejų, kai problemai išspręsti papildomų pinigų, o jų kaip žinia, mažai kas turi. Ne kiekvienas turime nelaimėje padėti galinčius draugus ar artimuosius, tad greitas kreditas tokiu atveju kai kuriose situacijose tampa vienintele išsigelbėjimo priemone. Taigi, geriau dar nesusidūrus su problemomis, pasidomėti, kaip tokia paslauga pasinaudoti? Ką reikia žinoti? Kam suteikiamas greitas kreditas? Svarbu tai, jog greitųjų kreditų išdavimo sąlygos prieš kurį laiką buvo gerokai sugriežtintos. Pokyčiai buvo būtini norint ne tik užbėgti už akių nesąžiningoms greitųjų kreditų bendrovėms, bet ir sumažinti išduodamų paskolų skaičių asmenims, nepajėgiems šių grąžinti. Taigi, kam gali būti išduodamas greitas kreditas, kuomet jau įvesta atsakingo skolinimo politika?

Pirmiausia yra reikalavimai, kurių iš esmės niekaip neįtakosi. Potencialus greitojo kredito gavėjas turi būti pilnametis, tačiau ne vyresnis nei 70 metų. Tam reikalingas asmens tapatybės patvirtinimas. Turėsite pateikti asmens duomenis, kad įrodytumėte, jog atitinkate pagrindinius reikalavimus. Aišku, asmuo privalo būti veiksnus, jog suvoktų, kokią atsakomybę suteikia parašas ant kredito sutarties. Nes tai rimti finansiniai įsipareigojimai.

Kitas sugriežtintas reikalavimas: kliento finansinės galimybės. Asmuo, norintis gauti greitąjį kreditą, privalo gauti pakankamas pajamas, kurios, pateikiant paraišką, turi  būti matomos Sodros duomenų bazėse (vokeliuose gauti atlyginimai, savaime suprantama, nesiskaito). Nustatytas toks minimalus pajamų „laiptelis“, kurio teoriškai turėtų pakakti ir įmokos grąžinimui, ir pragyvenimui. Dabar bendrovė turi atsižvelgti ne tik į asmens pajamas, bet ir jo įsiskolinimus. Pavyzdžiui, prieš keletą metų nesumokėta sąskaita už mobiliojo ryšio paslaugas ar vengimas grąžinti anksčiau pasiimtą greitąjį kreditą gali tapti priežastimi, dėl kurios paraiška naujam kreditui gauti bus atmesta. Kiekvieno finansinio įsipareigojimo nevykdymas matomas kreditingumo istorijoje ne vienus metus, todėl šiandieniniai sprendimai gali paveikti galimybes ateityje.

Dar viena naujiena – sutuoktinio vaidmuo. Tai – vienas iš neseniai įteisintų greitojo kredito išdavimo pokyčių. Juk dažnoje šeimoje finansai yra bendri: ne tik naudojamasi bendrais pinigais, bet ir sukama galvą, kaip grąžinti turimas skolas. Todėl kreditus teikiančios bendrovės gali pareikalauti ir patikrinti sutuoktinių duomenis. Tai puikus saugiklis anksčiau buvusiose problemose, kai vienas žmogus prisiima paskolų, o atsakomybė krenta ant visos šeimos pečių.