SuperKreditai.lt

kreditai

Būsto remontas ir kreditai

Kiekvienas mūsų nori gyventi jaukiai ir patogiai. Todėl dauguma yra susidūrę su būsto remontu, ar bent jau poreikiu jį atlikti. Žinoma, tai nemažai pinigų reikalaujantis procesas, todėl kreditai tokiu atveju galėtų praversti. Tačiau lietuviai tuo abejoja ir kartais statosi bei remontuoja savo namus vadovaudamiesi keista logika. Pavyzdžiui, susiremontuoja vieną kambarį ir jame gyvena, kai kituose kambariuose vyksta aktyvūs darbai, gręžiama, kalama ir kitaip trikdoma ramybė. O jeigu dar šeimoje yra mažamečių vaikų, tai atsiranda papildomas stresas dėl tokių “pagalbininkų”. Vos spėji iš burnos traukti varžtelius ir iš rankų atiminėti plaktuką…

Kitas gana keistas pasirinkimas – laikini sprendimai. Juk nieko nėra pastoviau už laikiną – susiremontavo laikinai namą, ir jame gyvena 5-10 metų. Kodėl nesusiremontavo iš karto? Neturėjo tam pinigų. Bet ar tie laikini kosmetiniai sprendimai atsiperka? Gal geriau pasiskolinti būsto remontui, bet paskui gyventi komfortabiliai? Finansų niekada nepadaugės, nes didėja šeimos poreikiai. Gal geriau iš karto pasidaryti remontą ir paskui atidavinėti paskolą, nei tikėtis, kad vieną dieną išlošite milijoną ir statybos pagaliau baigsis?

Be abejo, remontas remontui nelygu. Kiekvienas turi savo viziją, kokiuose namuose nori gyventi. Ir kartais tai keliems dešimtmečiams lieka vizijomis, nes nepavyksta susitaupyti pinigų. Vis dėl to jau daugėja žmonių, kurie nusprendžia, kad pasiskolinti ir gyventi kokybiškai yra geriau, nei nuolat pergyventi dėl apleistų namų. Dabar kreditai statyboms ir remontui vis dažnesnis reiškinys.

Pirmiausia tai dėl to, kad pasidomėjus kainomis paaiškėja, kad kartais pakanka vos 1000 eurų, kad būtų iki galo sutvarkyti namai – pabaigtos grindys, išdažytos sienos ir lubos, t.y. paruošta gyvenimui bent minimaliai. Vadinasi, šeima gali pasiimti kreditą ir susitvarkyti namus, kad būtų šviesu ir malonu gyventi.

Kitas dažnas variantas, kai kreditai reikalingi remonto metu – tai netiksli sąmata. Kad ir kaip tiksliai planuotumėte savo namų atnaujinimą, proceso eigoje dažniausiai reikalinga pinigų suma išauga. Tada lieka pasirinkimas: pristabdyti remontą, kol vėl pasitaupysi, ar pasiskolinti ir susitvarkyti iki galo. Antras variantas juk tikrai geresnis, tuo labiau kad kreditai būsto remontui išduodami ir internetu bent dešimtyje Lietuvoje esančių oficialių kredito bendrovių. Tereikia pasidomėti pasiūlymais ir juos palyginus, išsirinkti geriausią.

Be abejo, yra tam tikri pirkiniai, kuriems reikės didesnių sumų. Pavyzdžiui, katilinės įrengimas, gręžinys, buitinės nuotekos, stogas. Čia reiktų gilesnių paskaičiavimų ir galbūt kitų skolinimosi variantų. Tačiau juk irgi protingiau yra pasiskolinti pinigų ir susitvarkyti stogą ar ventiliaciją, nei ištisai kęsti drėgmę ir kovoti su pelėsiu.

Taigi, peržvelkite savo poreikius ir prioritetus: gal tikrai geriau susiremontuoti namus kokybiškai, nors ir už skolintus pinigus?